موسسه فرهنگی و تحقیقاتی صحیفه » کتابشناسی

برگزیده

تواضع امام

«قيل له (ع):

اذا سافرت کتمت نفسک أهل الرفقه؟
فقال: أکره أن آخذ برسول الله مالا اعطي مثله.»

به امام سجاد (ع) گفته شد:
هنگامي که مسافرت ميکني
خودت را از اهل کاروان کتمان ميکني
ونمي شناساني چرا؟
فرمود: دوست ندارم از وابستگي به
رسول خدا استفاده کنم
با اينکه خدمتي در مقابل آن وابستگي
انجام ندادم.

بحار الانوار، ج 46، ص 93، ح 82.

موسسه محک

mahak charity

تازه ترين ديدگاه ها

اوقات شرعی

 
No Image
موسسه فرهنگی و تحقیقاتی صحیفه
کتاب اسوه کامل پيوند ثابت

osve

مشخصات کتاب : 
عنوان : اسوه کامل
نویسنده : سید محمد محسنی دعایی
ناشر : انتشارات مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام
محل نشر: مشهد
تعداد صفحات : ۴۰۱ صفحه
در باره کتاب:
 کتاب اسوه کامل، بررسی محققانه سبک زندگی و مقاطع نورانی وجود اقدس حضرت زین العابدین (ع) پرداخته است که  آموزه های زیبا و تحول آفرین در عرصه سبک زندگی آسمانی و الهی آن حضرت را  ترسیم کرده است.
این کتاب کوشیده است، برای ارائه نمونه های عینی و عملی و نشان دادن  نسیم های  حیات بخش برای جوانان، گام های موثری بردارد و سبک زندگی اسلامی را در چارچوب معرفی اسوه حقیقی معرفی نماید.
منبع اصلی
منبع اصلی تحقیق این کتاب، مجموعه   شریف بحار الانوار مرحوم علامه محمد باقر مجلسی است و علاوه بر آن از هشتاد منبع در نگارش آن بهره برده است.
فصل‌های کتاب :
فصل نخست، به زندگی نامه حضرت سجاد (ع) و اثبات امامت آن حضرت پرداخته و فصل دوم تحت عنوان همراه با پدر تا شهادت به بررسی همراهی امام علی ابن الحسین (ع) از مدینه به کربلا اشاره کرده است.
رهبری نهضت حسینی پس از شهادت پدر، مقطع حضور حضرت سجاد (ع) در مدینه تا هنگام وفات ،بعدفردی وجود مبارک امام چهارم تحت عنوان کمالات بی پایان بعد فرهنگی وجود اقدس حضرت سجاد، عناوین فصول سوم تا ششم را شامل می شود.
*عصر امامت امام چهارم
عصر امامت امام سجاد(ع) از سخت ترین دوران های تاریخ صدر اسلام است و با توجه به چنین شرایطی توجه به برنامه بلند مدت آن حضرت و یکی از اولویت های قطعی آن امام بزرگوار آغاز یک نهضت فرهنگی عمیق و ریشه دار جهت حفظ و استمرار و دستاوردهای رسالت خاتم الانبیاء و قیام عاشورا بوده است، نگارنده  در بعد فرهنگی تلاش کرده است، تا در قالب های متنوع فعالیت های امام(ع) را در این زمینه به تصویر بکشد.
در فصل هفتم به بعد به ابعاد  اجتماعی وجود نورانی حضرت سجاد ع تحت عنوان تصویر کامل از فضائل بی پایان انسان کامل پرداخته است و در فصل هشتم، نیز بعد سیاسی وجود اقدس آن حضرت بررسی شده است.
دین اسلام دینی است که در بردارنده، پاسخی برای تمام نیازهای بشری است و برای همه آنها دستور و رهنمود ارائه داده است ،یکی از ابعاد که مورد توجه اسلام است، بعد اجتماعی انسان و برنامه ریزی برای رشد و شکوفایی او در راستای عبودیت الهی است، حضرت زین العابدین  علیه السلام نیز یک امام معصوم(ع) در زندگی اجتماعی خود ترسیمی کامل از فضائل بی پایان یک انسان کامل را ارائه نموده است نگارنده کتاب سعی کرده است در این خصوص الگویی شفاف از آن حضرت در فصل هفتم ارائه دهد.
بعد اقتصادی وجود اطهر امام سجاد(ع) با نام تجسم توحید،توکل،ایثار،انفاق گسترده و آینده نگری مثبت ، محتوای فصل نهم است.
غروب غمبار یک آسمان نور و کمال شامل مروری بر صفحات شهادت آن حضرت در فصل دهم کتاب منعکس شده است.
اسوه کامل به قلم سید محمد محسنی دعایی نگاشته شده و از سوی انتشارات مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام مشهد در ۴۰۱صفحه منشر شده است .

نظرات[۰] | دسته: کتابشناسی | نويسنده: صحیفه | ادامه مطلب...

 
شرح خطبه ی امام سجّاد علیه السلام پيوند ثابت

این کتاب به قلم آقای احمد نورائی یگانه قمی در سال ۱۴۲۵ ه. ق به زیور طبع آراسته شده و مشتمل بر ۱۲ فصل می باشد . این کتاب شرح خطبه امام زین العابدین علیه السلام است که عمدتاً در جهت معرفی مولای متقیان امیر مؤمنان علی علیه السلام است که یزیدیان از روی دشمنی با او، فرزندانش را در کربلا به شهادت رساندند و اهل بیت آن بزرگوار را به شهر شام اسیر آوردند.

در این خطبه آنچه باید نسبت به ولایت محمد و آل محمد علیهم السلام بدانیم و از آنچه باید در این عالم دنیا از آن برحذر باشیم، بیان گشته، علاوه بر اینکه امام علیه السلام با بیان این خطبه دشمنان امیرالمؤمنین علیه السلام را به محاکمه کشیده و بی گناهی امام حسین علیه السلام و فرزندان و یاران باوفایش را ثابت نموده و مدّعیان دروغین خلافت را رسوا و مُهر محکومیت را بر پیشانی دشمنان خدا نواخته و چهره پایتخت بنی امیه را دگرگون ساخته، مجالس جشن و سرور یزید پلید را به عزا خانه شهیدان کربلا تبدیل و صراط مستقیم اسلام واقعی را فراروی مردم شام قرار داده و شجره طیبه آل محمد علیهم السلام را که در کربلا به خون نشسته بود در پایتخت خصم برنشاند و سرافراز و پیروز به مدینه جدش به منظور ترمیم شکستگی ها و پراکندگی های امت اسلام، بازگشت. مصنف محترم در این کتاب ابتدا شرح مختصری زندگانی امام زین العابدین علیه السلام را بیان داشته و سپس بحثی دقیق به عنوان مقدمه خطبه الإمام علیه السلام را پیش می کشد و در ادامه متن خطبه و ترجمه آن را ذکر کرده و به شرح آن می پردازد. پس از بیانی بلیغ در بی اعتباری و ناپایداری دنیا به معرفی خاندان عصمت و امتیازات و مفاخر عالم اسلام پرداخته و صفات پیامبر اکرم (ص)، امیرمؤمنان(ع)، فاطمه زهرا(س) و خدیجه کبری(س) را معرفی می کند و در بخش پایانی کتاب به بیان جنایات یزیدیان و مصائب شهید کربلا و مظلومیت آن حضرت پرداخته و درباره ی امتحان الهی و صبر و تحمل اهل بیت عصمت علیهم السلام قلم فرسایی می کند.

نظرات[۰] | دسته: کتابشناسی | نويسنده: صحیفه | ادامه مطلب...

 
ترجمه صحیفه کامله سجادیه ( استاد انصاریان ) پيوند ثابت

نام کتاب:     ترجمه صحیفه کامله سجادیه
تحقیق:    شورای بررسی
ویرایش:    حسین استاد ولی
ناشر:    پیام آزادی
زبان:    فارسی
تعداد مجلدات:    ۱
شماره جلد:    ۱
نوبت چاپ:     وزیری : اول ۱۳۷۴, شانزدهم : ۱۳۸۲ – رقعی ( فقط ترجمه ) : اول ۱۳۸۰- جیبی : اول ۱۳۸۱, دوازدهم ۱۳۸۲
قطع:     جیبی – رقعی – وزیری
موضوع:    ترجمه دقیق و عمیق از صحیفه سجادیه که از دیر زمان به عنوان زبور آل محمد علیهم السلام تا به امروز در عرصه گاه حیات همچون خورشید می در خشد. ترجمه زیر نویس, روشن و گویا و قابل تطبیق با عبارت دعا می باشد. ویژگیها : ۱-دقت بسیار در ترجمه و ویرایش آن ۲-ترجمه هر عبارت در زیر متن عربی آن به صورت جمله به جمله متن صحیفه سجادیه و … قرار گرفته شده است. ۳-اصلاح غلط های اعرابی و متن صحیفه سجادیه و …

دانلود فایل با حجم ۱٫۴۲ MB

نظرات[۰] | دسته: کتابشناسی | نويسنده: صحیفه | ادامه مطلب...

 
صحیفه سجادیه – ترجمه جواد فاضل – قطع وزیری پيوند ثابت

sss46976155389968305004

 نوشته:     علی بن حسین (ع) امام چهارم
ناشر:     بهزاد
ترجمه:     جواد فاضل
شابک:     ۹۶۴-۵۵۹۸-۲۷-۳
تعداد صفحات:     ۳۲۸
کد کتاب در بخوان:     ۱۱۰۴۳۳۱
اطلاعات چاپ:     قطع وزیری/گالینگور-حاشیه دار/فارسی – عربی – ۱۳۸۴

معرفی کتاب:
ویژگی ممتاز «صحیفه»، که به «انجیل اهل بیت» و «زبور آل محمد» نیز مشهور است، این است که اگرچه موضوع آن در دعا و نیایش است؛ ولی همگی مباحث و مطالب آن، بر مدار راز و نیاز و حاجت و عرض مسئلت نمی چرخد؛ بلکه شامل بسیاری از دقایق علوم آلی و نظری و قوانین و احکام شرعی و مسائل بسیار حساس سیاسی و اجتماعی و تربیتی و اخلاقی است که در شکل و قواره دعا مورد توجه امام علیه سلام قرار گرفته است و حکمت این که آن بزرگوار، این حقایق والا را در قالب نیایش و مناجات و خطاب با خداوندمطرح کرده، آن است که سراسر زندگی اش دوره امامت (۶۱-۹۵ق) در تاریک ترین دوره های ظلم و بیداد و جور و استبداد حکومت آل ابوسفیان و اولاد مروان، سپری گشته ایت.

نظرات[۰] | دسته: کتابشناسی | نويسنده: صحیفه | ادامه مطلب...

 
کتاب گلچین حکمت پيوند ثابت

مولف : استاد سید هاشم رسولی محلاتی

 نوع جلد : شومیز
قطع کتاب : وزیری
دوره چاپ : پنجم
شماره ویرایش : دوم
وزن کتاب : ۵۰۰
زبان کتاب : فارسی
کد کتاپ : ۱۱۴۳
اولین سال انتشار : ۱۳۸۴
نوع مخاطب : عمومی,تخصصی
چکیده : گلچین حکمت، مجموعه‏اى از سخنان پیشوایان معصوم(ع) است که از کتاب گران‏سنگِ بحارالانوار جلدهاى ۷۷ و ۷۸ دست‏چین و به فارسى روان ترجمه شده است.
این احادیث که مشتمل بر مواعظ و اندرزهاى اخلاقى است براى هر قشرى به اندازه سطح فهم و درکش مى‏تواند مفید باشد. فهرست‏هاى موضوعى آخر کتاب نیز مسیر خواننده را سهل‏تر و همواتر کرده است.

نظرات[۰] | دسته: کتابشناسی | نويسنده: صحیفه | ادامه مطلب...

 

No Image
No Image No Image No Image
 
 
 

زیارت عاشورا

اَلسَّلامُ عَلَيْكَ يا اَباعَبْدِاللهِ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكَ يَابْنَ رَسُولِ اللهِ ، اَلسَّلاٰمُ عَلَيْكَ يَا بْنَ اَميرِالْمُؤْمِنين ، وَ ابْنَ سَيِّدِ الْوَصِيّينَ اَلسَّلامُ عَلَيْكَ يَا بْنَ فاطِمَةَ سَيِّدَةِ نِسٰاءِ الْعٰالَمينَ ، اَلسَّلامُ عَلَيْكَ يا ثارَاللهِ وَابْنَ ثارِەِ ، وَالْوِتْرَ الْمَوْتُورَ، اَلسَّلامُ عَلَيْكَ وَعَلَى الْاَرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِنٰائِكَ ، عَلَيْكُمْ مِنّى جَميعاً سَلاٰمُ اللهِ اَبَداً مٰا بَقيتُ وَبَقِىَ اللَّيْلُ وَالنَّهارُ،يا اَباعَبْدِاللهِ لَقَدْ عَظُمَتِ الرَّزِيَّةُ وَجَلَّتْ وَعَظُمَتِ الْمُصيبَةُ بِكَ عَلَيْنا وَعَلىٰ جَميعِ اَهْل ِالْاِسْلامِ وَجَلَّتْ وَعَظُمَتْ مُصيبَتُكَ فِى السَّمٰوٰاتِ عَلىٰ جَميعِ اَهْلِ السَّمٰوٰاتِ، فَلَعَنَ اللهُ اُمَّةً اَسَّسَتْ اَسٰاسَ الظُّلْمِ وَالْجَوْرِ عَلَيْكُمْ اَهْلَ الْبَيْتِ، وَلَعَنَ اللهُ اُمَّةً دَفَعَتْكُمْ عَنْ مَقامِكُمْ ، وَ اَزالَتْكُمْ عَنْ مَراتِبِكُمُ الَّتى رَتَّبَكُمُ اللهُ فيهٰا ، وَلَعَنَ اللهُ اُمَّةً قَتَلَتْكُمْ ، وَ لَعَنَ اللهُ الْمُمَهِّدينَ لَهُمْ بِالتَّمْكينِ مِنْ قِتالِكُم ، بَرِئْتُ اِلَى اللهِ وَاِلَيْكُمْ مِنْهُمْ ، وَ مِنْ اَشْياعِهِمْ وَ اَتْباعِهِمْ وَ اَوْلِيٰائِهِمْ ، يا اَباعَبْدِاللهِ اِنّى سِلْمٌ لِمَنْ سالَمَكُمْ وَحَرْبٌ لِمَنْ حارَبَكُمْ اِلى يَوْمِ الْقِيامَةِ،وَ لَعَنَ اللهُ آلَ زِيادٍ وَآلَ مَرْوانَ،وَ لَعَنَ اللهُ بَنى اُمَيَّةَ قاطِبَةً وَلَعَنَ اللهُ ابْنَ مَرْجٰانَةَ ، وَ لَعَنَ اللهُ عُمَرَ بْنَ سَعْدٍ وَ لَعَنَ اللهُ شِمْراً ، وَ لَعَنَ اللهُ اُمَّةً اَسْرَجَتْ وَ اَلْجَمَتْ وَتَنَقَّبَتْ لِقِتالِكَ ، بِاَبى اَنْتَ وَاُمّى ، لَقَدْ عَظُمَ مُصٰابى بِكَ ، فَاَسْئَلُ اللهَ الَّذى اَکْرَمَ مَقامَكَ ، وَاَکْرَمَنى بِكَ اَنْ يَرْزُقَنى طَلَبَ ثارِكَ مَعَ اِمامٍ مَنْصُورٍ مِنْ اَهْلِ بَيْتِ مُحَمَّدٍ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَ آلِهِ ، اَللّٰهُمَّ ٱجْعَلْنى عِنْدَكَ وَجيهاً بِالْحُسَيْنِ عَلَيْهِ السَّلامُ فِى الدُّنْيا وَ الاْخِرَةِ ، يا اَبا عَبْدِاللهِ اِنّى اَتَقَرَّبُ اِلى اللهِ وَ اِلىٰ رَسُولِهِ ، وَاِلىٰ اميرِالْمُؤْمِنينَ وَ اِلىٰ فاطِمَةَ ، وَاِلَى الْحَسَنِ وَ اِلَيْكَ بِمُوالاتِكَ ، وَبِالْبَرائَةِ مِمَّنْ قاتَلَكَ وَ نَصَبَ لَكَ الْحَرْبَ ، وَ بِالْبَرائَةِ مِمَّنْ اَسَّسَ اَسٰاسَ الظُّلْمِ وَ الْجَوْرِعَلَيْكُمْ وَ اَبْرَءُ اِلَى اللّهِ وَ اِلى رَسُولِهِ ،مِمَّنْ اَسَسَّ اَسٰاسَ ذٰلِكَ وَبَنىٰ عَلَيْهِ بُنْيانَهُ وَجَرىٰ فى ظُلْمِهِ وَجَوْرِہِ عَلَيْكُمْ وَعَلىٰ اَشْيٰاعِكُمْ ،بَرِئْتُ اِلَى اللَّهِ وَ اِلَيْكُمْ مِنْهُمْ وَاَتَقَرَّبُ اِلَى اللهِ ثُمَّ اِلَيْكُمْ بِمُوٰالاتِكُمْ وَمُوالاةِ وَلِيِّكُمْ ،وَبِالْبَرائَةِ مِنْ اَعْدائِكُمْ وَ النّاصِبينَ لَكُمُ الْحَرْبَ وَبِالْبَر ائَةِ مِنْ اَشْياعِهِمْ وَاَتْباعِهِمْ ، اِنّى سِلْمٌ لِمَنْ سالَمَكُمْ وَحَرْبٌ لِمَنْ حارَبَكُمْ وَ وَلِىٌّ لِمَنْ والاکُمْ وَعَدُوٌّ لِمَنْ عادٰاکُمْ ، فَاَسْئَلُ اللهَ الَّذى اَکْرَمَنى بِمَعْرِفَتِكُمْ وَ مَعْرِفَةِ اَوْلِيٰائِكُمْ ،وَرَزَقَنِى الْبَرائَةَ مِنْ اَعْدائِكُمْ ، اَنْ يَجْعَلَنى مَعَكُمْ فِى الدُّنْيا وَ الْاٰخِرَةِ ، وَاَنْ يُثَبِّتَ لى عِنْدَکُمْ قَدَمَ صِدْقٍ فِى الدُّنْيا وَالاْخِرَةِ وَ اَسْئَلُهُ اَنْ يُبَلِّغَنِى الْمَقامَ الْمَحْمُودَ لَكُمْ عِنْدَ اللَّهِ، وَ اَنْ يَرْزُقَنى طَلَبَ ثاریکُم مَعَ اِمامٍ مَهْدیٍ هُدىً ظاهِرٍ ناطِقٍ بِالْحَقِّ مِنْكُمْ ، وَ اَسْئَلُ اللهَ بِحَقِّكُمْ وَبِالشَّاْنِ الَّذى لَكُمْ عِنْدَەُ اَنْ يُعْطِيَنى بِمُصابى بِكُمْ ،اَفْضَلَ ما يُعْطى مُصاباً بِمُصيبَتِهِ،مُصيبَةً مٰا اَعْظَمَهٰا وَاَعْظَمَ رَزِيَّتَها فِى الْاِسْلامِ وَفى جَميعِ السَّمٰوٰاتِ وَالْاَرْضِ،اَللّهُمَّ اجْعَلْنى فى مَقامى هٰذا مِمَّنْ تَنالُهُ مِنْكَ صَلَواتٌ وَرَحْمَةٌ وَمَغْفِرَةٌ ،اَللّهُمَّ اجْعَلْ مَحْيٰاىَ مَحْيٰا مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ ، وَ مَمٰاتى مَمٰاتَ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ، اَللّهُمَّ اِنَّ هٰذا يَوْمٌ تَبَرَّکَتْ بِهِ بَنُو اُمَيَّةَ وَابْنُ آکِلَةِ الْاَکْبٰادِ اللَّعينُ ابْنُ اللَّعينِ ، عَلىٰ لِسٰانِكَ وَ لِسانِ نَبِيِّكَ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَآلِهِ، فى کُلِّ مَوْطِنٍ وَمَوْقِفٍ وَقَفَ فيهِ نَبِيُّكَ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَآلِهِ ، اَللّهُمَّ الْعَنْ اَبا سُفْيانَ وَمُعٰوِيَةَ ،وَ يَزيدَ بْنَ مُعاوِيَةَ ، عَلَيْهِمْ مِنْكَ اللَّعْنَةُ اَبَدَ الاْبِدينَ، وَهٰذا يَوْمٌ فَرِحَتْ بِهِ آلُ زيٰادٍ وَآلُ مَرْوانَ ، بِقَتْلِهِمُ الْحُسَيْنَ صَلَواتُ اللهِ عَلَيْهِ،اَللّٰهُمَّ فَضاعِفْ عَلَيْهِمُ اللَّعْنَ مِنْكَ وَالْعَذابَ [الاَْليمَ] ، اَللّٰهُمَّ اِنّى اَتَقَرَّبُ اِلَيْكَ فى هٰذَالْيَوْمِ وَفى مَوْقِفى هٰذا وَ اَيّامِ حَيٰوتى بِالْبَراَّئَةِ مِنْهُمْ وَاللَّعْنَةِ عَلَيْهِمْ ، وَبِالْمُوالاتِ لِنَبِيِّكَ وَآلِ نَبِيِّكَ عَلَيْهِ وَعَلَيْهِمُ اَلسَّلامُ پس مى گوئى صد مرتبه : اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ ، وَآخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِكَ ، اَللّهُمَّ الْعَنِ الْعِصابَةَ الَّتى جاهَدَتِ الْحُسَيْنَ ، وَشٰايَعَتْ وَبٰايَعَتْ وَتٰابَعَتْ عَلىٰ قَتْلِهِ ، اَللّٰهُمَّ الْعَنْهُمْ جَميعاً پس مى گوئى صد مرتبه : اَلسَّلٰامُ عَلَيْكَ يٰا اَبٰا عَبْدِ اللهِ ، وَعَلَى الْاَرْوٰاحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِنٰائِكَ ، عَلَيْكَ مِنّى سَلامُ اللهِ اَبَداً ما بَقيتُ وَبَقِىَ اللَّيْلُ وَ النَّهٰارُ ، وَلا جَعَلَهُ اللهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّى لِزِيٰارَتِكُمْ ، اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَيْنِ ، وَعَلٰى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَيْنِ ، وَعَلىٰ اَوْلادِ الْحُسَيْنِ ، وَعَلىٰ اَصْحٰابِ الْحُسَيْن پس مى گوئى : اَللّٰهُمَّ خُصَّ اَنْتَ اَوَّلَ ظالِمٍ بِاللَّعْنِ مِنّى وَابْدَاءْ بِهِ اَوَّلاً ،ثُمَّ الثّانِىَ وَالثّالِثَ وَالرّابِعَ اَللّهُمَّ الْعَنْ يَزيدَ خامِساً ، وَالْعَنْ عُبَيْدَ اللهِ بْنَ زِيٰادٍ وَابْنَ مَرْجٰانَةَ وَعُمَرَ بْنَ سَعْدٍ وَشِمْراً وَآلَ اَبى سُفْيانَ وَآلَ زِيادٍ وَآلَ مَرْوانَ اِلى يَوْمِ الْقِيمَةِ پس به سجده مى روى ومى گوئى : اَللّهُمَّ لَكَ الْحَمْدُ حَمْدَ الشّاكِرينَ لَكَ عَلٰى مُصابِهِمْ ، اَلْحَمْدُ لِلّٰهِ عَلٰى عَظيمِ رَزِيَّتى ، اَللّهُمَّ ارْزُقْنى شَفاعَةَ الْحُسَيْنِ يَوْمَ الْوُرُودِ ، وَثَبِّتْ لى قَدَمَ صِدْقٍ عِنْدَكَ مَعَ الْحُسَيْنِ وَاَصْحابِ الْحُسَيْن ،ِ الَّذينَ بَذَلُوا مُهَجَهُمْ دُونَ الْحُسَيْنِ عَلَيْهِ السَّلامُ. یارَبَّ الحُسَینِ ، بِحَقِّ الحُسَینِ ، اشفِ صَدرَالحُسَینِ ، بظُهورِالحُجَّة

موسسه فرهنگی و تحقیقاتی صحیفه

درباره سایت

بسم الله الرحمن الرحیم

سایت صحیفه با هدف ایجاد زمینه ای
مناسب جهت تحقیق و پژوهش
پیرامون کتاب مقدس صحیفه
سجادیه طراحی شده است
امید است با عنایت خداوند
و ائمه معصومین توانسته
باشیم گامی کوچک در
جهت نشر منابع غنی
تشیع برداشته باشیم

مدیر کل : محمدجواد نورمحمدی
مدیر فنی : هادی عبدالهی

كلام معصوم

امام سجاد عليه السلام :

«أَلْخَیْرُ کُلُّهُ صِیانَةُ الاِْنْسانِ نَفْسَهُ.»:

تمام خیر آن است که انسان خود را نگه دارد.

ذکر ایام هفته

مترجم سایت

آمار سایت

No Image No Image